Mám dost citlivou pleť a bojím se, že by mě kosmetika mohla dráždit.
Vaše obavy naprosto chápu, protože mnohé z žen něco podobného na kosmetice či doma bohužel zažily. Na trhu je nespočet kosmetických značek a častokrát návštěvnice různých salonů ani neví co jim kosmetička na pleť dává a bohužel i když má profi obaly a na oko to pro zákaznici vypadá profesionálně, obsah nemusí být vždy bohužel totožný.Ani produkty v drogériích nám moc nezaručí, že po nich nebude alergická reakce.
Pokud kosmetička používá kvalitní profesionální kosmetiku, zná ji, ví jak se chová na každém typu pleti a zvolí šetrný způsob ošetření aby předešla mechanickému podráždění, není se čeho obávat.
Správné produkty na citlivou pleť fungují tak že podráždění, svědění či zčervenání pleti vždy zmírní a zklidní a obsažené aktivní látky udrží pokožku klidnou a příjemně hydratovanou.
Určitě je vždy potřeba, aby klientka před ošetřením upozornila kosmetičku nato, že její pleť často reaguje.
V mém salonu se není čeho obávat a i klientky s citlivou pletí odchází s krásným a naprosto nepodrážděným obličejem.

Mám strach, že budu odcházet s bolavým a zarudlým obličejem, který se mi bude týden hojit.
Obavy ze zarudlého obličeje jsou častou obavou žen, zvláště pokud na kosmetice dlouho nebyly.
Ta doba kdy se dělala klasická napářka obličeje a poté se hloubkově čistilo mechanicky a často ještě tzv. očkem (což je kovový mechanický nástroj), klientky opravdu odcházely z velmi podrážděným a červeným obličejem a s hlavou sklopenou dolů. Navíc to ani nebylo prospěšné pro pokožku obličeje, více se tvořily jizvičky a praskaly žilky v obličeji a klientku to velmi bolelo. Ale i přesto ještě v dnešní době mnohé kosmetičky holdují tomuto zastaralému způsobu.
Dnes je již obor kosmetologie na jiné úrovni a v kvalitním salonu se Vám to nestane. V dnešní době se hloubkové čištění v salonech provádí ultrazvukovou špachtlí, což je pro pleť mnohem méně zatěžující a i přesto je efekt vyčištěné pleti mnohem lepší a hlavně pleť není vůbec zarudlá.

Nemám ráda, když na mě někdo cizí sahá.
Musím říct, že jsem se s tím již setkala.
V jednom případě jde o to, že opravdu někomu cizí doteky nedělají dobře, což je dáno nějakým vnitřním blokem. A v případě takové klientky se vynechává masáž.
Ale ve druhém případě jde o to, že ne každý (každá kosmetička) má příjemné ruce, má třeba hrubé a nepříjemné doteky a i když je profesionál, tak jí v rukách chybí jemnost a klientka to nemusí vnímat pozitivně. Naštěstí takových kosmetiček není mnoho.
Kosmetika je velmi kontaktní služba a vždy je tak trochu potřeba, aby si klient a kosmetička sedli.

Mám strach, že ošetření bude bolestivé.
Strach vždy pramení z předešlých zkušeností, z obavy z neznámého prostředí či úkonu který člověk nezná a neví co od toho očekávat. Stává se to především klientkám či klientům, kteří na kosmetice nikdy nebyli a vůbec neví, co se bude dít nebo těm kteří mají špatnou zkušenost z minulosti.
Určitě je potřeba se hodně ptát kosmetičky a nechat si vše v klidu vysvětlit.
Z mých zkušeností se nejvíce bojí klientky trhání obočí, hloubkového čištění či depilace.
Ve správném salonu v rukou profesionála Vás strach rychle přejde a kosmetička udělá maximum pro to, aby převládaly ty příjemné části ošetření.

Ultrazvuková špachtle zní děsivě.
Ošetření ultrazvukovou špachtlí je opravdu lepší než klasické mechanické čistění.
Póry jsou lépe vyčištěny, protože hlavice špachltle jemně vibruje, čímž dostává z pórů nečistoty lépe a rychleji, pleť tolik mechanicky nedráždí a je používaná za mokra oproti suchému manuálnímu mačkání. Po ošetření je kůže na dotek jemná. Navíc má ještě jednu funkci – obrácená strana špachtle zapracovává aktivní látky (séra) lépe do pleti. Zčervenání po ošetření špachlte je mnohem mírnější než při klasickém mechanickém čištění.

Kosmetika nebude mít trvalejší efekt a za týden už nic nepoznám.
Tohle je častá otázka a řeší se velmi často.
Efekt po ošetření je závislý hlavně na zvolené kombinaci produktů a obsahu aktivních látek uvnitř. V kvalitních salonech si můžete vybrat z nabídky ošetření od základního až po to nejluxusnější. Rozdíl je v postupu, v rozsahu masáže a hlavně v produktech. Klientka která řeší vrásky a záleží jí na tom, aby byl efekt silnější, si volí ta dražší a silnější ošetření. Pokud si ale necháte udělat ošetření za 400,- Kč a budete očekávat několikatýdenní efekt, tak to tak bohužel nefunguje.
Důležitým faktorem je také to, aby klientka používala profi kosmetiku, kterou je ošetřována v salonu, také na domácí použití.
Pokud je pleť pravidelně a správně ošetřovaná jak v salonu tak doma, rozhodně si toho všimnete.

Nevím o žádných dobrých salónech.
V mém salonu si zakládám na osobním přístupu, protože každá klientka za mnou přichází s jiným problémem. Ženy přicházejí do mého salonu nejen s problémy se svojí pletí, ale také proto, aby si odpočinuly a nabraly novou energii, což se mi opravdu daří.
Nejprve si klientku vyslechnu, co od ošetření očekává a co řeší za problém a poté navrhnu nejvhodnější ošetření. Samostatné kompletní ošetření trvá asi 1,5 h, navíc k ošetření má zdarma zábal na ruce, který klientky velmi rádi využívají, a obklad očního okolí při masce. Po ošetření má klientka čas a klid na příjemné “probuzení” při kávě či čaji, prostor pro další dotazy či jen tak pro relax. Pokud je zvyklá na make up, na přání ji ještě lehce nalíčím aby odcházela krásnější než na začátku:-)